- Štítky blogu
- bio výživa
- bio čaje
- bio pro děti
- péče o tělo
- nápoje
- biodrogerie
- detox čaj
- biokosmetika
- bio čistící prostředky
- superfood
- bylinné čaje
- vlasová kosmetika
- bio koření
- lupy
- doplňky stravy
- přírodní kosmetika
- nadváha
- lupénka
- péče o obličej
- bio kosmetika
- bezlepková dieta
- šampony
- šampon proti lupům
- čističe odpadů
- zdravotní potřeby
- kosmetika a zdraví
- pánská kosmetika
- pocení
- léky vitamíny doplňky stravy
- bělidla a máchadla
- ekologická domácnost
- vitamíny a minerály
- pěny do koupele
- akné
- tělová mléka
- tělová kosmetika
- neurodermitida
- přírodní vlasová kosmetika
- pH tester
- celulitida
- pH proužky
- ledvinové kameny
- dna
- diadnostické testy
- revma
- ateroskleroza
- prací gely
- praní záclon
- chlorella
- Úvod
- BLOG
- Biodrogerie
- Jak zatočit s roztočem?
Jak zatočit s roztočem?
Přesto že pouhým okem roztoče neuvidíme, dokáže nás a především alergiky pořádně potrápit. Roztoči si libují ve vlhku, teplu a ve tmě a přebývají převážně v matracích a kobercích. Vysáváním prachu a natřásáním peřin dostáváme roztočové alergeny do vzduchu, kde je pak dýcháme. Roztoče asi nikdy úplně nevyhubíme, ale můžeme jejich množení účinně omezit v našem případě - s ekologickým přípravkem na roztoče.
1. Uklízejte „namokro“
Při úklidu dostatečně větrejte a používejte spíše mokrý stěr než na sucho. Při luxování je vhodné používat kvalitní filtry a sáčky k vysavačům (HEPA filtry a mikrofiltry)
2. Ložnice bez koberce
Ideálně by měla být ložnice bez koberce a co nejméně textílií. Ale právě těmito jsme celou noc zahaleni od hlavy až k patě. K hubení roztočů a jiných živočišných škůdců se běžně používají pesticidy. Avšak vliv pesticidů na přirozené fungování ekosystému a zdraví člověka je většinou nepříznivý, až škodlivý. Laboratorní studie naznačují, že pesticidy mohou působit toxicky na vývoj nervové soustavy, přičemž poškození vývoje mozku může být vážné a nezvratné.
V našem eshopu vám nabízíme speciálně vyvinutý přípravek na rostlinné bázi, který napadá roztoče ve všech místech vaší domácnosti. Lze jej použít na matrace, polštáře, koberce a další vybavení vašeho domu. Jedna aplikace je ochrání až na šest měsíců. Přípravek je vhodný pro alergiky a v pohodlné lahvi s rozprašovačem.
3. Nesnáší slunce ani mráz
Roztoče pravděpodobně hubí dlouhodobé vystavení slunečnímu svitu (kromě péřových výplní) nebo naopak nízké teploty. Plyšové hračky proto zkuste například dát občas na noc do mrazáku a lůžkoviny i v zimě větrat venku na sluníčku.
4. Ložní prádlo perte častěji
Proč mají roztoči v posteli ideální podmínky k životu? Každou noc jim necháváme v posteli dostatek jejich hlavní výživy – částečky naší oloupané pokožky. Dýcháním a pocením vzniká zvýšená vlhkost v lůžku, a vytváří tak ideální klima pro roztoče. Navíc svým tělem lůžko roztočům každou noc vytápíme. Pravidelně a co možná nejčastěji perte ložní prádlo (a případně textilní hračky v posteli) a to na minimálně 60 °C. V pouhém jednom gramu prachu z matrace, polštáře nebo peřiny běžného lůžka se totiž ukrývá až 15 tisíc roztočů. Budete-li myslet na naší přírodu, perte ekologicky!
5. Na kolik stupňů C° topíte?
Proti roztočům pomáhá také snížení teploty v interiéru. V zimě je vhodné udržovat teplotu v místnostech maximálně na 22 °C. Vyšší teplota vzduchu už roztočům velmi svědčí; nejlepší podmínky pro růst roztočů nabízí prostředí s teplotou 26 °C.
6. Chce to hodně čerstvého vzduchu
Je nutné správně větrat (ideální je větrání okny otevřenými dokořán a takzvaně křížem přes protilehlá okna a dveře) a tím snižovat relativní vlhkost vzduchu. Ideální rozmezí je 35–55 procent. Roztočům totiž vadí vlhkost pod 55 procent! Nejpříznivější pro roztoče je relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 70–80 %.
Příjemný a zdravý spánek.