Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
9-20:00 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 700,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
12.11.2020
Perfektní hygiena
Všichni pracujeme na tom, abychom se co nejlépe chránili před škodlivým působením mikrobů, bakterií, virů a hub. Jak se chráníš ty? Naším úkolem ny... číst celé
27.07.2019
Ekologické praní textilu
Asi každý z nás, kdo je obeznámen s procesem praní prádla, uvažoval někdy nad tím, který prací prostředek je ten nejlepší. Jakou značku zvolit? Je l... číst celé
10.02.2020
Funguje ti trávení?
Nemám problém, pokud to funguje. Cítíte se ráno líní a unavení? Je vaše trávení nepravidelné? Jste nafouknutí nebo máte zácpu? ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
On-line platby

 

 

| Doprava

doprava zdarma

 

slevový kupon

 

ověřeno zákazníky

  1. Úvod
  2. Přírodní kosmetika s mikro-stříbrem - zmírní svědění, je antibakteriální
Přírodní kosmetika s mikro-stříbrem - zmírní svědění, je antibakteriální

V produktech naší stříbrné série používáme mikro-stříbro.

Nano-stříbro nepoužíváme v žádném z našich výrobků, u nichž existuje podezření, že je propustné pro pokožku.

Jaký je to rozdíl

grüner Haken

Mikro-Stříbro

Vysoce porézní stříbro má velikost částic mezi 5 a 20 um, a je proto asi 1000krát větší než nanočástice. Tyto stříbrné částice nejsou vzhledem ke své velikosti nepropustné pro kůži, a proto jsou ideální pro topické aplikace. Stříbro je součástí mastí pro vnější použití - stejně jako u produktů BIOTURM. Mikro-stříbro se kombinuje s bílkovinami kůže. Uvolněné stříbrné ionty zůstávají v horních vrstvách kůže a jsou zde neutralizovány. Ve studiích nebyly nalezeny žádné usazeniny a v hlubších vrstvách kůže nebyly nalezeny žádné stříbrné ionty. Produkt lze bez problémů používat na postižených místech pokožky.

rotes X

Nano-Silber (se v produktech BIOTURM nevyskytuje)

Na rozdíl od vysoce porézního stříbra je nano-stříbro tak malé, že může proniknout kůží. Stále neexistuje žádná závěrečná studie o tom, zda může dojít k akumulaci po dlouhou dobu při pravidelném používání.

Účinek

Mikro-stříbro je zvláštní forma čistého stříbra s houbou podobným zvětšeným povrchem. Velký povrch umožňuje vázání bakteriálních, virových a fungicidních bakterií a jejich neškodnost. Kromě vazby škodlivých bakterií na kůži je uklidňující účinek stříbra na podrážděnou pokožku znám již řadu let. Mikro-stříbro má vynikající aktivní vlastnosti: mírní svědění, je protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové. Používá se proto úspěšně spolu s terapií neurodermatitidy a lupénky, stejně jako u nečištěné kůže.

Mikro - stříbro v přírodě

Mikro stříbro není škodlivé a není nebezpečné pro vodu ani životní prostředí. Stříbro je vzácný kov, který se vyskytuje přirozeně a nezpůsobuje v přírodě žádné ekologické problémy. Množství stříbra vyplavené do odpadních vod je velmi malé. Volné stříbrné ionty se vyskytují pouze na krátkou dobu a okamžitě se kombinují s proteiny v odpadní vodě. Od této chvíle jsou inertní a nepoškozují organismy ošetřujících rostlin.

Výroba

Mikro stříbro je vyrobeno z čistého stříbra fyzickými prostředky (speciální vakuový proces), takže neobsahuje žádné chemické nečistoty. To eliminuje časově náročné čisticí kroky k odstranění cytotoxických chemických zbytků, a proto je mimořádně vhodné pro použití v medicíně, kosmetice a pro potraviny.

Mikro - stříbro v certifikivané přírodní kosmetice

Všechny výrobky v naší stříbrné řadě jsou testovány podle přísných kritérií nejznámějšího německého certifikátora přírodní kosmetiky BDIH a byly certifikovány jako přírodní kosmetika.

stříbrná maststříbrné deo dynamicstříbrné deo frischstříbrný roll-on dynamicstříbrný roll-on frisch

Stříbrná mast

Stříbrné deo sprej

DYNAMIC

Stříbrné deo sprej

FRISCH

StříbrnÝ roll-on

DYNAMIC

Stříbrný roll-on

FRESCH